RSS
instrukcja korzystania   |   mapa serwisu   |   statystyki   |   redakcja   |    A A A K
SmodBIP

Filia w Świeminie

Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz
Filia Biblioteczna w Świeminie
76-039 Biesiekierz 13

 

Kontakt:
tel.: +48 943 180 689

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 11:00-17:00

Kadra:
Aneta Krasowska - Kustosz

 

Filia w Świeminie została powołana do życia 24 października 1984r. przez ówczesną dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz panią Alinę Fiedorowicz.
Pierwsza siedziba placówki znajdowała się na terenie świetlicy wiejskiej w Świeminie. Było to pomieszczenie o powierzchni 20m2. Pierwszym kierownikiem biblioteki została pani Jolanta Leśniewicz. W roku 1985 kierownictwo nad biblioteką na dwa lata przejęła pani Elżbieta Dzięgielewska. Przez kolejne 3 lata filię prowadziła pani Kunegunda Zając. Od roku 1991 do dnia dzisiejszego biblioteka kierowana jest przez Anetę Krasowską. W roku 1994 z powodu pogarszających się warunków lokalowych a dzięki przychylności ówczesnego dyrektora szkoły pana Jana Papacza filia została przeniesiona do budynku szkolnego w którym znajduje się do dnia dzisiejszego zajmując dwa wygodne, przestronne pomieszczenia.

Od momentu utworzenia placówki zawsze starano się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom czytelnika. Obok typowo bibliotecznej pracy polegającej na wypożyczaniu i opracowywaniu księgozbioru organizowane były różnego rodzaju imprezy promujące książkę i czytelnictwo. Były to: konkursy, wystawy, lekcje biblioteczne, wycieczki. W ostatnim okresie największym zainteresowaniem cieszą się ,,Ferie z Biblioteką’’, ,,Tydzień z biblioteką’’, konkursy związane z twórczością znanych pisarzy, konkursy recytatorskie i pięknego czytania, Andrzejki, Wigilia i zajęcia koła plastycznego. Biblioteka w miarę swoich możliwości stara się także włączać w imprezy organizowane przez Szkołę Podstawową w Świeminie np. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Dzień Dziecka.

W ostatnim czasie biblioteka została wyremontowana, wymieniono także wszystkie sprzęty biblioteczne. Biblioteka wyposażona jest w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Systematycznie zaopatrywana jest w nowości wydawnicze.

Zapraszamy wszystkich do korzystania ze zbiorów biblioteki.Opublikował: Agnieszka Hryniewicz
Publikacja dnia: 22.03.2012
Podpisał: Agnieszka Hryniewicz
Dokument z dnia: 04.05.2011
Dokument oglądany razy: 2 205